فرز cnc – فرز سی ان سی (کاربرد فرز سی ان سی افقی و عمودی)

با توجه به نیازهای متنوع  صنعتگران و قطعه کارها   ، انتخاب یک فرز سی ان سی – فرز cnc مناسب به اطلاعات ،تجربه و تخصص خاص دارد. فرز سی ان سی – فرز cnc 3 محوره ساده گرفته تا پیکربندی چند محوره و چند اسپیندل ، دامنه انتخاب واقعاً گسترده است. که با توجه به نیاز مختلف کاربر ، ویژگیها و تنظیمات خاصی رادر طراحی و ساخت ضروری می کند.

با توجه به تقاضای مداوم برای افزایش بهره وری و عملکرد دستگاه ، در سیستم های فرعی مورد استفاده در ابزار ماشین تحولاتی ایجاد شده است. برای کسانی که به دنبال خروجی با دقت و کیفیت  سریع و بروز هستند ، فرز سی ان سی عمودی  VMC یا فرز سی ان سی افقی HMC کار را برای انجام قطعه کارهای  متنوع ماشینکاری فراهم گردیده است.

معیارهای انتخاب فرز سی ان سی – فرز cnc مناسب

برخی از عواملی که برای انتخاب دستگاه و پیکربندی آن باید مورد توجه قرار گیرند شامل سایز قطعه کار ، نوع ماشینکاری ، تعداد تنظیمات مورد نیاز برای تکمیل عملیات ، ابزار و محورهای مورد نیاز برای تکمیل ماشینکاری ، زمان چرخه ماشین کاری ، روش نگهداری و بستن قطعه کار ، هزینه ساخت ، سطح دقیق قطعه (تقاضای فرآیند) ، فضای خالی جهت نصب فرز سی ان سی  ، همه می توانند به انتخاب شما در خرید فرز کمک نمایند.

چهار ویژگی برجسته ای که باید هنگام تصمیم گیری برای انتخاب که باید توجه اصلی قرار گیرد ، می توان تعداد محورها ، سرعت حرکت میز ، فضای موجود برای  نصب دستگاه و قدرت اسپیندل و گشتاور اشاره کرد. بر اساس اندازه قطعه کار و محل نگهداری کار ، اندازه میز تصمیم گرفته می شود نوع عملیات و سرعت عملیات مستقیماً بر اندازه مخروطی اسپیندل و قدرت اسپیندل در ماشینکاری تأثیر می گذارد.

بازده سریعتر سرمایه گذاری

با توجه به هزینه بالاتر فرز افقی سی ان سی  معمولا صنعتگران   گران بودن این نوع دستگاه را مد نظر قرار می دهند. که با توجه به مزیت های فرز سنتر افقی – سود بیشتر این ماشین به چشم خورده نمی شود.

توسط | 2020-09-15T16:27:27+04:30 سپتامبر 15th, 2020|Uncategorized @fa, مقالات|0 نظر

ارسال نظر

تعمیرفانوک