فرز سی ان سی – فرز cnc -فرزcnc- فرز سنتر افقی HMC – فرز سنتر عمودی VMC -فرز و تراش سی ان سی استوک-کارکرده!!!!!

چرا فرز cnc و تراش cnc استوک و کار کرده خریداری نکنیم!!!! مشکلات زیادی در ماشین الات استوک مرسوم می باشد که به چند نکته در پایین اشاره می شود و امید است باعث بهره وری در انتخاب دستگاه برای صنعت گران عزیز باشد. یکی از مهمترین معیارهای خرید برای دستگاه سی ان سی در ایران هزینه و قیمت دستگاه می باشد که متاسفانه با توجه به برخی محدودیت ها و تحریم های بوجود آمده بازار و رونق ماشین الات استوک و کارکرده مهیا شده و از انجایی که حاشیه سود بسیار بالایی در ماشین الات استوک است روز به روز تعدا فروشندگان افزوده می گردد. یکی از مهمترین نکات در دستگاه نو گارانتی و خدمات پس از فروش می باشد که در ماشین الات دست دوم ، هیچگونه ضمانت برای دستگاه وجود ندارد. پس در صورت خراب شدن یا ایجاد مشکل در کار خود در حالت خوش بینانه پس از پیدا کردن تعمیرکار و قطعات ماشین الات فرز cnc یا تراش cnc وانجام تعمیرآن ،گاها هزینه بیشتری از خرید جدید باید بپردازید و پس از روشن شدن و شروع به کار دستگاه با توجه به الکترونیکی بودن بیشتر قطعات ماشین هیچ ضمانتی وجود ندارد حتی برای تعمیر کار که دستگاه دچار مشکل نگردد. فروشنده ماشین الات استوک و کارکرده هیچ گونه تعهدی برای فرز یا تراش cnc فروخته شده ندارند و شما در اصل هزینه ای پرداخت می کنید هر کدام از قطعات بر اساس نوع سازنده دارای عمر می باشد و به هیچ وجه نمی توان ساعت عمر کار کرد دستگاه را تشخصیص داد. حتی اگر ماشین CNC دوباره ساخته شده باشد ، یا دستگاه های باز شود ، به یاد داشته باشید که دستگاه جدیدی نیست. خواه شما از یک سازنده بزرگ ماشین آلات CNC بخرید ، احتمال تغییر قطعات در داخل نیز وجود دارد که می توانند در طولانی مدت کار را خراب کنند. هر دستگاه اگر به هر دلیلی در زمان کار خود تعمیر شده باشد ، پس از مدت زمان مشخصی مشکلاتی را ایجاد می کند. حتی این که تعمیر شود ، احتمال آن وجود دارد که در آینده نیز مشکل ایجاد کند. ۱۴ نکته اصلی برای خرید فرز سنتر افقی یا فرز سنتر عمودی VMC و HMC دست دوم و استوک انجام یک بررسی کیفی از عملکرد فرز سنتر افقی یا فرز سنتر عمودی که برای خرید در نظر گرفته اید یک امر مهم و اجباری است . که در صورت داشتن اطلاعات فنی خودتان یا از متخصص تولید باید بازرسی را انجام دهید ، اگر خودتان قصد دارید بهترین و با کیفیت ترین فرز سنتر افقی یا عمودی را بررسی فرمایید باید به نکات بسیار مهم در یک ماشین cnc که در ذیل اشاره شده است مد نظر قرار دهید . هنگام بازرسی ، حتماً به همه اجزای متحرک ، اجزای کنترلی و سیستم های هیدرولیک توجه ویژه داشته باشید – زیرا آنها به احتمال زیاد باعث خرابی در هر سیستم ماشین آلات فرز عمودی ی افرز افقی می شوند (به ترتیب VMC و HMC). بهتر است هنگام باززرسی عکس و یا یاداشت کنید که از کدام برند و شرکت در ساخت ماشین cnc ، استفاده شده است . نکته :فیلم برداری از ماشین در حال کار باعث می شود که صدا و نحوه حرکت ماشین را بخوبی چک و کنترل فرمایید. به صدای ماشین در حال کار گوش دهید! ماشین آلات فرسوده یا آسیب دیده معمولاً باعث می شود صدا در ارتباط با آن در انجام وظیفه / حرکت دچار مشکل شود (ویدئویی از این علائم – خصوصاً برای بررسی بیشتر). لازم نیست شما یک متخصص باشید که وقتی یک مرحله به مرحله و روش به روش بازرسی را مشاهده می کنید ، متوجه این امر شوید. در اینجا ۱۴ نکته اصلی برای بازرسی یک ماشین استوک و کار کرده جمع آوری شده تا بخوبی بتوانید ماشینcnc مرغوب و با کیفیت را خریداری فرمایید.

۱) صحبت با شخص اپراتور / کاربر ماشین در صورت دسترسی به آن شخص مکالمه خوب با اپراتور ماشین آلات یا مرد نگهدارنده (در صورت وجود) می تواند بسیاری از نکات پنهان در یک ماشین را آشکار کند یا حتی به خریدار اطمینان دهد که دستگاه به خوبی کار می کند و به خوبی نگهداری شده است. از آنجا که این افراد معمولاً هنگام فروش دستگاه “منفعت” ندارند ، به احتمال زیاد جوابهای صادقانه و واضحی دریافت خواهید کرد تا در ارزیابی خود به شما کمک کنند. چند سوال عالی که باید در مورد دستگاه پرسید این است: آیا گزارش های تعمیر و نگهداری و تعمیر را برای بررسی در دسترس دارید؟ چه جنس قطعات جهت ماشین کاری روی این دستگاه اجرا شد؟ دقت تکرار پذیری هنگام ماشین کاری مشکلی وجود دارد؟ آیا چیزی وجود دارد که غیر عملی باشد یا نیاز به توجه دارد؟ آیا قطعات یدکی ، ابزار ، نرم افزار ، مواد مصرفی یا لوازم جانبی در دستگاه وجود ندارد که (یا باید) در آن قرار بگیرد؟

۲) بازرسی بصری / Walkaround یک قدم مهم فقط گرفتن احساس عمومی برای محیطی است که دستگاه در آن اداره ، نگهداری و مراقبت می کند. به مغازه نگاه کنید it کثیف است؟ آیا به نظر می رسد که تجهیزات و تجهیزات خود را حفظ کرده اند یا به نظر می رسد همه چیز را به داخل زمین می اندازند؟ بررسی زنگ زدگی ، آسیب دیدگی ، پانل ها / روکش های از دست رفته ، سیم کشی لخت یا حلق آویز و غیره را در بالای دستگاه مد نظر قرار دهید. آیا تمیز ، متوسط گرد و غبار است ، یا با دستمال ، چیپس و زباله جمع شده است؟

۳) کنترل کنترل ها از یک نوع و مدل دستگاه به نوع دیگر متفاوت است. اگرچه چند مورد بررسی اساسی وجود دارد که بعداً ممکن است به آنها مراجعه کنید (یعنی پردازنده های ارسال برای سیستم CAD / CAM) ، اما آنها یک مرحله مهم در ارزیابی قابلیت استفاده یک دستگاه برای سال های آینده را تشکیل می دهند. به عنوان مثال ، اطمینان حاصل کنید که صفحه نمایش لمسی قابل استفاده است. بررسی کنید که آیا صفحه نمایش روشن و قابل مشاهده است ، دکمه ها و صفحه کلید از بین نرفته باشند و تمام رابط ها به درستی کار می کنند.

۴) دفترچه و برگه خدمات مربوط به تعمیر و نگهداری نگهداری مناسب دستگاه برای استفاده و طول عمر آن بسیار مهم است. یک ماشین به خوبی نگهداری شده دارای اطلاعات خدمات خوبی می باشد که تمام تعمیرات ، کالیبراسیون ها و تعمیرات انجام شده را نشان می دهد. هرچه این کتابچه اطلاعات هرچه دقیق تر باشد ، معمولاً دستگاه بهتر نگهداری می شود. سوابق به روز شده و حذف شده را بررسی کنید و ارزیابی کنید که آیا همین مسائل بیش از سه بار تکرار می شود ، که ممکن است به یک مشکل عمیق تر اشاره کند (یعنی گسل های درایو).

۵) کابین / محوطه کابین محیط را از کلیه مایع خنک کننده ، تراشه ها و قطعات سستی یا ابزاری که می تواند به اطراف پرواز کند ، محافظت می کند. فضای کابین باید نسبتاً تمیز و به خوبی با پنجره‌های جامد و درهای دسترسی آسان باز باشد. روشنایی را بررسی کنید ، اطمینان حاصل کنید که پنجره ها ایمن و از بین نمی روند و درهای دسترسی هموار و آسان کار می کنند. و در آخر ، حتماً بررسی کنید که همه قفل های ایمنی قابل استفاده هستند .

۶) سیستم روغن کاری روان کننده یکی از مهمترین نیازهای هر دستگاه ابزار است. فلزات در برابر ، پیچ و تاب و فلزهای دیگر روشن می شوند ، و تنها چیزی که مانع از خرد شدن آن مواد به گرد و غبار می شود ، روان کننده است. این احتمال وجود حیاتی ترین مرحله در روند بازرسی و در عین حال به راحتی یکی از مهمترین مراحل است. وقت خود را در اینجا بگذرانید و در صورت لزوم کثیف شوید. خوب خواهد بود بدانید که دستگاه چقدر چرب است. کیفیت ، بو و وضعیت کلی مخزن روان کننده و خطوط تحویل را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که آنها خرد نشده ، خم شده ، پیچ خورده و غیره نیستند.

۷) اسپیندل اسپیندل یکی از متداول ترین موارد برای خرابی در یک مرکز ماشینکاری به دلیل بارهای سنگین ، تقاضای زیاد و احتمال برخورد است. یک اسپیندل در کار باید صاف و با یکنواخت در تمام محدوده خود حرکت کند. با این حال ، اسپیندل می تواند کمی پر سر و صدا از یک درایو مستقیم باشد. توجه داشته باشید که اغلب اوقات ، سر و صدای ناشی از کمربندها و قرقره ها به راحتی تعویض می شوند ، برای یاطاقان ind های اسپیندل بد اشتباه می شوند – کمی مطمئن شوید که از بازرسی این موارد استفاده کنید.

۸) ابزار تعویض ابزار تعویض ابزارها بخشی جدایی ناپذیر از VMC هستند و عملکرد آنها ، اگرچه ساده است ، اما باید با دقت مورد بازرسی قرار گیرند. مسائل تعویض ابزار رایج جیب های گسسته یا گم شده ، پاکت های آسیب دیده یا پاکت های غیرقابل استفاده هستند. اطمینان حاصل کنید که تعویض ابزار شما می تواند سنگین ترین ابزارها را تغییر داده و از هر پاکت موجود استفاده کند.

۹) حرکت محورها حرکت دستگاه دقت و تکرار آن را تضمین می کند. قطعات ساخته شده بر روی VMC فقط به اندازه سیستم موقعیت یابی در حرکت آنها دقیق خواهند بود. با روغن کاری مناسب محورها می تواند سالها دوام بیاورد. مقیاس ها (در صورت مجهز بودن) می توانند موقعیت مناسبی را تضمین کنند اما در موارد واکنش شدید نمی توانند کمک زیادی کنند. با گوش دادن ، اندازه گیری و تعیین صحت ابزار دستگاه ، یک بررسی دقیق از سیستم حرکتی انجام دهید (یک فیلم از آن را ضبط کنید!). برای علائم روغن کاری مناسب ، راهنماهای خطی یا جعبه راه را بررسی کنید. ساییدگی صدای ، یا سایش سنگین نشانگر سیستم روغن کاری ضعیف (و احتمالاً دستگاه آسیب دیده).

۱۰) سیستم خنک کننده مایع خنک کننده برای ابزارهای برش شما روان کننده است و در صورت پر شدن تراشه های ریز در قسمت برش ، می تواند روی دقت آن تأثیر بگذارد. اطمینان حاصل کنید که سیستم خنک کننده تمیز ، شفاف و عاری از تراشه ، انسداد و هر نوع بقایای دیگر است. اطمینان حاصل کنید که صفحه های فیلتر در جای خود قرار دارند و بررسی کنید که خطوط مایع خنک کننده آزاد و بدون قفل است. اگر دستگاه شما به مایع خنک کننده قابل برنامه ریزی (P-Cool) یا مایع خنک کننده از طریق اسپیندل مجهز است ، برای کارکرد و هرگونه نشت آشکار آن را نیز بررسی کنید.

۱۱) گزینه ها و لوازم جانبی VMC و HMC فرز سنتر افقی یا فرز سنتر عمودی را می توان با انواع مختلفی از گزینه ها و لوازم جانبی مانند ، چیلر ، ابزار ، سیستم های خنک کننده HP (Cooljet یا سایر موارد ، نوار نقاله / هواکش مجهز کرد. همه این موارد باید به دلیل شرایط و کارایی آنها مورد بازرسی قرار گیرند . ۱۲) وزن و ابعاد اندازه گیری وزن و ابعاد سیستم یک گام اساسی برای انجام یک بازرسی کامل است. اینها نه تنها برای محاسبه کل فضای مورد نیاز در فروشگاه شما مورد نیاز است ، بلکه آنها همچنین برای تجهیزات جابجایی و حمل و نقل جهت حمل تجهیزات در محل مورد نظر (و در آخر بارگیری آن در مکان شما) هستند.

۱۳) نیازهای برق / هوا قدرت و هوای مورد نیاز یک ماشین اغلب مورد غفلت واقع می شود. ما اغلب از خریداران تماس تلفنی می گیریم و از ما می پرسند که الزامات برق برای ماشینی که فقط به آنها نگاه کرده اند چیست. بنابراین ، برای بررسی بعدی حتماً از هر برچسب ، تنظیم ولتاژ / آمپر و حتی داخل تابلو برقی عکس بگیرید. فشار هوا و CFM (حجم هوا در آن PSI) مورد نیاز را بررسی کنید. شما باید اطمینان حاصل کنید که دستگاه خریداری شده شما به راحتی می تواند در مغازه شما تأمین شود و قبل از برنامه ریزی برای نیاز به ترانسفورماتور یا کمپرسور هوا یا خشک کن جدید برنامه ریزی کنید.

۱۴) آخر – سایت و ساختمان خود را بازرسی کنید اگرچه به نظر می رسد به اندازه کافی ساده است ، اما بسیاری از سایت ها و ساختمان ها این مرحله مهم را هنگام خرید تجهیزات از دست می دهند. اطمینان حاصل کنید که تأسیسات شما قبل از رسیدن تجهیزات آماده است تا سریع سرمایه گذاری جدید خود را به مرحله اجرا برسانید. چک سریع می تواند از تأخیرهای پرهزینه و ناامیدکننده در هنگام ورود ماشین جدید شما جلوگیری کند. اطمینان حاصل کنید که می توانید ماشین آلات را از طریق همه درگاه ها در موقعیت قرار دهید. همچنین ، از تجهیزات لازم (مانند نیرو و هوا) اطمینان حاصل کنید. بررسی کنید که سایت شما برای پشتیبانی از خرید جدید شما مجهز شده است و مطمئناً مطمئن شوید که بودجه لازم را برای ابزارآلات اختصاص داده اید و هر نرم افزار برنامه نویسی پرهزینه ای که برای عملکرد آن بسیار مهم است ، آماده است. ما می دانیم که ما نمی توانیم به انتخاب شما جهت خرید فرز سنتر افقی یا فرز سنتر عمودی استوک و کارکرده تاثیری بگذاریم اما ما می دانیم که می توانیم شروع خوبی را برای اطلاع رسانی بهتر و آماده کردن شما برای خرید و بازرسی استفاده شده از VMC یا HMC فرز سنتر افقی یا فرز سنتر عمودی سی ان سی ارائه دهیم.سیستم مشاوره مشتری شرکت ماشین افزار آذربایجان اماده ارائه بهترین پیشنهادات جهت انتخاب ماشین الات در خدمت صنعت و صنعتگران عزیز می باشد.با ما تماس بگیرید. فرز سی ان سی - فرز cnc

توسط | ۱۳۹۸-۹-۵ ۱۵:۳۱:۱۴ +۰۰:۰۰ آذر ۵ام, ۱۳۹۸|Uncategorized @fa, مقالات|0 نظر

ارسال نظر