تراش سی ان سی دستگاه تراش – دستگاه سی ان سی – ماشین آلات سی ان سی

ماشینکاری CNC یک فرآیند ساخت است که در آن نرم افزار رایانه ای از قبل برنامه ریزی شده حرکت ابزار و ماشین آلات را انجام می دهد. از این فرآیند می توان ماشین آلات پیچیده را برنامه نویسی و از آن استفاده کرد. با ماشینکاری CNC ، کارهای برش سه بعدی را می توان در یک مجموعه از درخواستها انجام داد.

فرایند CNC کوتاه شده برای “کنترل عددی رایانه” است ، در مقابل – و در نتیجه جایگزین می شود – محدودیت های کنترل دستی ، جایی که اپراتورهای زنده برای درخواست و هدایت دستورات ابزار مورد نیاز هستند. از نظر تماشاچی ، ممکن است یک سیستم CNC شبیه مجموعه ای منظم از اجزای رایانه باشد ، اما برنامه های نرم افزاری و کنسول های مورد استفاده در ماشینکاری CNC آن را از سایر اشکال محاسبه متمایز می کنند.

ماشین الات سی ان سی فرز و تراش  CNC چگونه کار می کند؟

هنگامی که یک سیستم CNC فعال می شود ، برشهای مورد نظر در نرم افزار برنامه ریزی می شوند و به ابزارها و ماشین آلات مربوطه ، که وظایف ابعادی را همانطور که مشخص شده است ، دقیقاً مانند یک ربات ، انجام می دهند.در برنامه نویسی CNC ، مولد کد در سیستم عددی غالباً فرض می کند که با وجود احتمال خطا ، مکانیسم ها بی عیب و نقص هستند ، هر زمان که دستگاه CNC به طور همزمان در بیش از یک جهت برش داده شود ، این بیشتر است. قرار دادن یک ابزار در یک سیستم کنترل عددی توسط مجموعه ای از ورودی ها که به عنوان برنامه بخشی شناخته می شوند ، مشخص شده است.

با استفاده از دستگاه کنترل عددی ، برنامه ها از طریق کارت های پانچ وارد می شوند. در مقابل ، برنامه های ماشین های CNC از طریق صفحه کلیدهای کوچک به رایانه ها منتقل می شوند. برنامه ریزی CNC در حافظه کامپیوتر حفظ می شود. خود کد توسط برنامه نویسان نوشته و ویرایش می شود. بنابراین ، سیستم های CNC ظرفیت محاسباتی بسیار گسترده تری را ارائه می دهند. از همه بهتر ، سیستم های CNC به هیچ وجه ساکن نیستند ، زیرا از طریق کد اصلاح شده می توان درخواست های جدیدتری را به برنامه های قبلی اضافه کرد.

توسط | 2020-10-13T10:36:21+03:30 سپتامبر 29th, 2020|Uncategorized @fa, مقالات|0 نظر

ارسال نظر

تعمیرفانوک