تراش cnc سی ان سی – تراش افقی(کاروسل – سنگین تراش ) تراش عمودی سی ان سی cnc

CNC LATHE چیست و چگونه کار می کند؟

کنترل عددی رایانه (CNC) در انواع فن آوری ها و ماشین آلات جدید گنجانیده شده است. یکی از این نوع دستگاه ها که برای طیف گسترده ای از فرآیندهای تولید مورد استفاده قرار می گیرد ، به عنوان تراش CNC شناخته می شود.

به دلیل پیشرفت های تکنولوژیکی ، تراش های CNC به سرعت جایگزین برخی از تولید های قدیمی و سنتی استفاده می شوند ، مانند چند رشته. تراش CNC دارای چندین مزیت است. به راحتی می توان آنها را تنظیم و عملیاتی کرد. آنها تکرار فوق العاده ای را به همراه دقت درجه یک در تولید ارائه می دهند. عمل برش هر ماده با استفاده از دستگاه تراشکاری “چرخاندن” نام دارد.

تراش CNC به طور معمول برای استفاده از نسخه های مدرن ابزار طراحی شده است. بخشی می تواند برای شخصی سازی طراحی شود و مسیرهای ابزار دستگاه اغلب با استفاده از فرآیندهای CAD یا CAM برنامه ریزی می شوند. با این حال ، یک برنامه نویس می تواند به صورت دستی یک مسیر یا بخشی را طراحی کند. فایل رایانه ای حاصل شده G-Code سپس در دستگاه CNC بارگذاری می شود و دستگاه به طور خودکار قطعات مورد نظر خود را برای طراحی برنامه ریزی می کند.

تراش CNC توسط یک رابط از نوع منو در رایانه کنترل می شود. اپراتوری که فرآیند را مدیریت می کند در واقع می تواند شبیه سازی بصری از عملکرد دستگاه در مرحله تولید را مشاهده کند. با تشکر از این فناوری ، اپراتور ماشین به طور کلی نیازی به دانستن ویژگی های دستگاهی که بر آن نظارت دارد ، در مقایسه با آنچه که اپراتورهای دستگاه باید در مورد تراش های سنتی تر که نیاز به کار دستی دارند ، نمی دانند.

تراش CNC بر اساس تولید کننده دستگاه به روش های مختلفی طراحی شده اند. با این حال ، بسیاری از آنها شباهت های قابل توجهی در ترکیب خود دارند. برجک بخشی از دستگاه است که نگهدارنده ابزار را نگه می دارد و براساس آنها آنها را ایندکس می کند. (سه نظام) برای نگه داشتن قطعه کار طراحی شده است. علاوه بر این ، اسلایدها وجود دارد که باعث می شود برجک همزمان در چند محور حرکت کند. ماشینهای CNC معمولاً کاملاً به دلایل بهداشتی و ایمنی هر اپراتور موجود در آن محصور شده اند.

در صنعت ماشینکاری CNC بویژه در مورد طراحی و استفاده از تراشهای CNC رشد قابل توجهی مشاهده شده است. سازندگان مختلف تراش از انواع واسطهای کاربر استفاده می کنند که می تواند یک چالش برای اپراتورها باشد. اما این سیستم ها اکثراً بر اساس همان اصول موجود در صفحه است زیرا از یک تراش CNC برای انجام توابع مشابه بر حسب آنچه برای ساخت آن برنامه ریزی شده است ، برنامه ریزی شده است.

مانند سایر دستگاه های CNC ، تراش CNC به سالهای اخیر به بخش اصلی صنعت تولید تبدیل شده است. بنابراین پیش بینی می شود که عملکرد اینگونه ماشین ها به بهبود و تحمل وزن قابل توجهی در این زمینه ادامه یابد.

کاربرد تراش CNC

موارد استفاده بسیاری وجود دارد که از ماشین تراش استفاده می شود. این صنعت از صنایعی مانند خودرو ، الکترونیک ، هوافضا ، تولید سلاح گرم ، ورزشی و بسیاری موارد دیگر متغیر است. می توان از ماشین تراش CNC برای برش فلز و همچنین برای تولید سطوح هواپیما و پیچ های پیچ استفاده کرد.

دستگاه تراش زینتی نیز وجود دارد که بطور خاص برای کار روی طرح های پیچیده مانند محصولات ۳ بعدی طراحی شده است. در دستگاه CNC ، مواد با استفاده از گیره و کلاه محکم ایمن می شوند. دستگاه تراش نیز برای کارهای فلزی ، چرخاندن چوب و حتی کارهای شیشه ای استفاده می شود.

دستگاه تراش از چندین قسمت تشکیل شده است که به یکدیگر متصل هستند. یک ماشین تراش درست مونتاژ شده از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا در هنگام کار دستگاه تراشکاری فلزات سنگین مقاومت زیادی وجود دارد. اجازه دهید نگاهی به قسمتهای مهم دستگاه تراش بیندازیم:

LATHE MACHINE

از آنجا که دستگاه تراش مجبور است روی بسیاری از مواد مختلف کار کند ، لازم است به اندازه کافی انعطاف پذیر باشد تا تمام مقاومت را به خود بگیرد و این همان جایی است که پاهای قوی تراش در آن تصویر می شود. یک پایه تراش ماشین را در حالت ثابت نگه می دارد و آنها نیز هنگام تنظیم ارتفاع کار می توانندبه منظور انعطاف پذیری از اهمیت بالایی برخوردار باشند.

HEADSTOCK

این یکی از قسمت های مهم دستگاه تراش است. شاخه اصلی شامل سه چیز اصلی است: اسپیندل ، مکانیسم تغییر سرعت و تغییر چرخ دنده ها. معمولاً قویترین قسمت از آن است که ۳ قسمت اصلی دستگاه CNCرا در خود جای داده است و به دلیل عملکرد دستگاه CNC باید ارتعاشات و مقاومت زیادی را تحمل کند.

اسپیندل (سه نظام)

سه نظام یا چهار نظام که وظیفه نگهداری قطعه را  دارد و همچنین مطابق با الزامات محصول نهایی باعث چرخش آن می شود. حتی یک فرمول برای تصمیم گیری در مورد سرعت برش اسپیندل وجود دارد که توسط آن تعیین می شود

۴xSFM / D = RPM

SFM = سطح سطح در دقیقه (سرعت برش)

RPM = چرخش در دقیقه

D = قطر کار در اینچ

GEARBOX

گیربکس بخشی از دستگاه CNC است که وظیفه کنترل سرعت موتورها را بر عهده دارد. در قسمت استخوانی قرار گرفته و چاک را چرخانده است.

 CNC VERTICAL LATHE تراش cnc عمودی

در یک ماشین تراش عمودی ، قطعه کار  در حالت عمودی می چرخد ​​، به اسپیندل اجازه می دهد تا به سختی برش یابد تا به زاویه و موقعیت برسد. از ماشین تراش عمودی CNC برای کار بر روی مواد بزرگ و سنگین استفاده می شود ، به قدری عظیم که آنها را با جرثقیل ها بار می کند. یکی دیگر از مزایای دستگاه تراش عمودی این است که جاذبه همیشه عملکرد آن را به نفع خود می کند و این بدان معنی است که در طول کار دستگاه ، قطعه کار همیشه پایدار است. این امر باعث می شود حرکات بهتر اسپیندل و برش دقیق انجام شود. از نظر قیمت ، چنین دستگاه هایی بسیار گران هستند.

CNC HORIZONTAL LATHE تراش cnc افقی

تراش افقی CNC همان چیزی است که بیشتر در کارگاه ها مشاهده می کنید. این ماشین ها قطعه خاصی از فلز را به صورت استوانه ای می چرخانند و در حالی که ماده در حال چرخش است ، دستگاه تراش افقی CNC با استفاده از ابزار روی مواد کار می کند تا فرم و شکل مورد نظر خود را به آن بدهد. چنین ماشین هایی همچنین تمایل دارند که دارای ردپای بزرگتر از ماشینهای تراش عمودی CNC باشند. حتی در دستگاه های CNC افقی چاقی عمودی شی را نگه می دارد. این نوع ماشین ها معمولاً برای مواد سبک تر استفاده می شوند.

توسط | 2020-07-27T09:13:36+04:30 جولای 19th, 2020|Uncategorized @fa, مقالات|0 نظر

ارسال نظر

تعمیرفانوک