دستگاه تراش – تراش cnc -تراش سی ان سی – تراشcnc

تراش CNC – تراش سی ان سی – دستگاه تراش cnc

در تراش cnc  قطعه کار توسط اسپیندل  می چرخد در حالی که یک ابزار برش ثابت به قطعه کار نزدیک می شود تا براده برداری انجام گرددو با چرخش اسپیندل زایده های تراشکاری شده در کف تراش cnc  می ریزد بوسیله سفاله کش براده ها به مخزن زایده ها انتقال می گردد.

انواع تراشcnc

تراش cnc  بد تخت

تراش cnc  بد مورب

تراشهای CNC هدایت ابزار برش را تحت کنترل g-code بر روی ۲ محور ، که به آنها X و Z گفته می شود ،انجام می دهد.

به دلیل پیشرفت های تکنولوژیکی ، تراش های CNC به سرعت جایگزین تراش های دستی قدیمی و سنتی گردید ،. تراش CNC دارای چندین مزیت است. به راحتی می توان آنها را تنظیم و عملیاتی کرد. آنها تکرار فوق العاده ای را به همراه دقت بسیار بالایی در تولید ارائه می دهند.

تراش CNC به طور معمول برای استفاده از نسخه های مدرن ابزار و فرآیندهای تولید با سرعت و دقت بالا طراحی شده است.  مسیرهای ابزار دستگاه اغلب با استفاده از فرآیندهای CAD یا CAM برنامه ریزی می شوند. با این حال ، یک برنامه نویس می تواند به صورت دستی قسمتی از بخش ماشین کاری قطعه را را طراحی کند. فایل رایانه ای کدگذاری شده شده پس از آن در دستگاه CNC بارگذاری می شود و دستگاه به طور خودکار قطعات مورد نظر را ماشین کاری و طرح برنامه ریزی شده کاربر  را اماده می کند.

استفاده از ماشین آلات تراش CNC

با دستگاه های تراش CNC ، براده های قطعه کار در تراش cnc با سرعت بالا و لایه های اندک برداشته می شود. نتیجه این محصول به زیبایی تمام شده و دارای دقت بالا می باشد. از آنجا که این ماشین ها بسیار متنوع هستند ، در بسیاری از صنایع از آنها استفاده می شود شامل خودرو ، الکترونیک ، هوافضا ، تولید سلاح ، ورزشی و موارد دیگر.

یک تراش CNC می تواند برای تولید سطوح هواپیما و پیچ های پیچ یا در مورد تراش های زینتی ، محصولات سه بعدی کاملاً پیچیده استفاده شود.

برخی از نمونه های اصلی موارد نهایی به دلیل استفاده از ماشین های تراش CNC عبارتند از:

کاسه ها

میل بادامک

میل لنگ

آلات موسیقی

توسط | 2020-03-03T12:46:33+03:30 فوریه 19th, 2020|Uncategorized @fa, مقالات|2 دیدگاه

2 نظر

  1. […] سی ان سی -تراش CNC  تراش دستی .در موقع گردش قطعه کار با ابزار برنده ایکه مقابل آن بسته شده و برای جدا کردن براده از روی آن […]

  2. […] انتخاب دستگاه تراش CNC  ، یکی از نکاتی که حتما باید مورد اوجه قرار گیرد ، بد […]

ارسال نظر

تعمیرفانوک