تراش سی ان سی – تراش cnc – تراشcnc انواع تراش سی ان سی

مقدمه ای برای تراش CNC

آیا می خواهید همه چیز در مورد CNC Lathes را بیاموزید اما مطمئن نیستید از کجا شروع کنیم؟ خوب ، شما به جای درست رسیده اید!

برای کسانی که جدید در این صنعت هستند ، تنوع ، اندازه و کاربردهای ویژه ماشینهای CNC (کنترل عددی رایانه ای) که در ساخت استفاده می شود ، می توانند با مشکل روبرو شوند – از تراش ، ماشین های فرز و ماشین های چند محور گرفته تا سایر ابزارهای ماشین برای کمک به درک بهتر هر یک از ابزارها و نحوه استفاده از آنها ، ما یک سری جدید را در مورد اصول ماشینهای CNC شروع خواهیم کرد.

در این مقاله ، ما به ماشینهای تراش CNC  – تراش سی ان سی تمرکز خواهیم کرد و موارد زیر را شامل می شود:

– تعریف تراش CNC – تراش سی ان سی

– قطعات CNC تراش- تراش سی ان سی

– استفاده از تراش CNC – تراش سی ان سی

– برنامه ریزی تراش CNC – تراش سی ان سی

– انواع تراش CNC – تراش سی ان سی

– قیمت لنزهای CNC تراش سی ان سی

– نمونه هایی از تراش های CNC تراش سی ان سی

دستگاههای تراشکاری با در نظر گرفتن کارگران بخش تولید ، از قرن نوزدهم تا کنون وجود داشته اند. بر خلاف پیشینیان ، لاتین CNC امروزی بسیار پیشرفته تر و خودکار تر است و در نیروگاه های کارخانه دار در سراسر جهان ، در طیف گسترده ای از کاربردها مورد استفاده قرار می گیرند.

ماشین تراش – تراش CNC – تراش سی ان سی  چیست؟

با سیستم های کنترل عددی رایانه ای (CNC) کار می کند و با دستورالعمل های طراحی دقیق ارائه می شود ، CNC Lathes ابزارهای دستگاهی هستند که در آن ماده یا قسمتی توسط اسپیندل اصلی به هم چسبیده و چرخانده شده است ، در حالی که ابزار برش که روی مواد کار می کند ، سوار شده و به داخل آن منتقل می شوید. محورهای مختلف

CNC Lathes به طور معمول برای ماشینکاری قطعات مورد استفاده قرار می گیرد ، جایی که مواد / قطعه آن بسته شده و چرخانده می شوند در حالی که ابزار برش لوازم التحریر نصب شده برای عملیات OD (Outer Diameter) و ID (Inner Diameter) نصب شده است ، به عنوان مثال. شفت و لوله. آنها برای قسمتهایی که تقارن یکسانی دارند در اطراف یک محور که می تواند در تراکم (یعنی شعاعی گیره) در اسپیندل باشد ، ایده آل هستند.

یک تراش CNC ساده در ۲ محور کار می کند و ابزار در یک مکان ثابت در ایستگاه ابزار ۸ تا ۲۴ قرار دارد. عمل چرخش قسمت “چرخش” نامیده می شود ، از این رو انواع خاصی از تراش های CNC را ماشین آلات  CNC می نامند.

تراش محور  زنده یا محور c تراش با قابلیت  فرز کای (ابزار برش در اطراف قطعه کار حرکت می کند) ، همزمان در این نوع تراش سی ان سی محور ابزار ً توسط یک سیستم درایو جداگانه هدایت می شوند. که بسته به کاربرد ، ابزارهای زنده  (یعنی ابزار فعال) برای جهتهای عملیاتی محوری یا شعاعی سوار می شوند. اینها را می توان در ماشینهای تراشکاری ۳ محوره CNC یا CNC Turning Machines یافت.

ماشینهای تراشکاری با گزینه های اضافی مانند محور Y ، زیر اسپیندل یا گزینه های خاص انتخاب شده برای اتوماسیون معمولاً به مراکز چرخش گفته می شوند. این ماشین آلات پیشرفته قادر به پردازش قطعات پیچیده هستند – اینها فراتر از عملیات استاندارد تبدیل OD & ID هستند و ممکن است شامل عملیات فرز ، حفاری و بهره برداری برای تکمیل قسمت زوایای خاص  باشند. با استفاده از یک قطعه از بخش خام به محصول نهایی ، چنین دستگاه هایی که عملیات براده برداری درزاویه کار و محور های کار بالاتری داشته باشد  باعث افزایش بهره وری می شوند.

قسمت های مختلف تراش CNC – تراش سی ان سی

بخش های مختلف دستگاه تراش CNC چیست؟ این اجزای مختلف ابزار CNC Machine چگونه در کنار یکدیگر قرار می گیرند؟

به طور کلی ، ماشین های تراش CNC  – تراش سی ان سی در تنظیمات اصلی زیر قرار دارند:

افقی

عمودی

تخت خوابیده

تخت

استاندارد

چند محور

انواع دیگر ، به عنوان مثال نوع سوئیسی ، چند اسپیندل ، محور B

 بسته به پیکربندی آنها ، CNC Lathes ممکن است اجزای زیر را داشته باشد.

بستر – بد ماشین

بستر یک تراش CNC یا CNC Turning Center پایه اصلی کل دستگاه را تشکیل می دهد. اینجاست که اجزای مختلف دستگاه روی آن سوار شده اند. به عنوان مثال ، سهام دوک نخ ریسی که اصلی ترین اسپیندل دستگاه است. بدن دمپایی؛ اسلاید محور X و Z. محور Y اختیاری؛ و اسپیندل

برای اطمینان از ماندگاری ، Hwacheon بد  و شاسی دستگاهی را با استفاده از چدن با کیفیت بالا Meehanite تولید می کنند و بعد از ویبره کردن و سنگ زنی تنش گیری مجدد گردیده که  اینها به محدود کردن و عمر دستگاه تراش کمک می کنند ،گرمای کمتر و پایداری مکانیکی جامد را فراهم می کنند. این اطمینان می دهد که قطعات ماشینکاری به طور مداوم دقیق هستند.

اسپیندل – اسپیندل تراش

اسپیندل که قلب ماشین ابزار معروف است اسپیندل میبایست به صورت پیوسته ، سختی ، گشتاور چرخشی ، تولید گرمای کم و ثبات دمائی داشته باشدو در حالت کلی کار دوران را انجام می دهد. برخی از قسمتهای متحرک ابزار ماشین CNC است و شامل موتور ، چرخ دنده و چاک است. درایو محور C که به موقعیت یابی ابزار کمک می کند نیز با اسپیندل می چرخد . اسپیندل ها گونه های بسیاری دارند که بسته به سرعت، گشتاور و سیستم تغذیه شان تقسیم می شوند.,… دانلود مقاله کامل

توسط | 2020-06-01T15:47:16+04:30 می 31st, 2020|Uncategorized @fa, مقالات|2 دیدگاه

2 نظر

  1. […] ماشین الات سی ان سی فرز و تراش CNC چگونه کار می کند؟ […]

ارسال نظر

تعمیرفانوک