انتخاب ماشین الات سی ان سی – دستگاه تراش سی ان سی – تراش cnc – فرز سی ان سی – فرز cnc

VMC-series-pic
VMC-series-pic
تراش سی ان سی

تراش سی ان سی  – تراش cnc

با پیشرفت تکنولوژی انواع دستگاه (تراش و فرز ) با انواع مختلفی از اشکال ، اندازه ها ، سرعت ها و ابعاد دیگر ، ماشین صنعت مهندسی دقیق ساخت و تولید شد . این ماشین آلات ضروری در کارخانه و کاگراه تولیدی  شما کاربردهای متنوعی دارند – از قالب و ساخت قطعه گرفته تا ساخت پزشکی ، اتومبیل یا هواپیما ، که این فقط اشاره ای می باشد.

تراش سی ان سی – تراش cnc  بوسیله  نرم افزار و اتوماسیون مجهز شده اند و می توانند به بهبود قابل توجهی در بهره وری از فرآیندهای ماشینکاری و در نهایت کیفیت قطعات کمک کنند.اما چالش  در انتخاب دستگاه تراش سی ان سی مناسب CNC برای شرکت شما دارد. با توجه به این طیف وسیعی از عوامل ، چگونه می توانید به مهمترین عوامل در خرید پی برد؟

در ادامه نوع  انتخاب دستگاه سی ان سی ( تراش cnc )(فرز cnc) علت خرید یک دستگاه سی ان سی مناسب با کار شما را قرار می دهیم.

۱-سطح آشنایی اپراتور و برسی دستگاه های موجود

ابتدا باید در نظر بگیرید که روند فعلی و کنونی یک دستگاه در کارخانه شما چگونه است و مهندسان و اپراتورهای شما در استفاده از دستگاه سی ان سی (تراش (CNC چقدر تجربه دارند.

اگر ماشین آلات موجود دارید ، باید ارزیابی کنید که آیا آنها هنوز برای اهداف تولید مناسب هستند یا خیر ، ببینید مکان فعلی شما در کجاست ، طول عمر دستگاه خود را ارزیابی کنید و مقرون به صرفه بودن جایگزینی ماشین موجود با دستگاه جدیدتر با کارایی بالاتر را ارزیابی کنید.

تخصص و تبحر اپراتورهای ابزار ماشین شما نیز نقشی اساسی خواهد داشت. به طور کلی ، دستگاه های سی ان سی جدید ،هوشمند بسیار اتوماتیک بیشتر از ابزارهای ساده تر با عملکرد محدود به مداخله انسانی کمتری نیاز دارند.

۲- دشواری و پیچیدگی قطعه تولیدی

یکی از بزرگترین چالشهای ماشینکاری CNC پیچیدگی و دقت قطعات تولیدی است.

قطعات برای صنایع اتومبیل سازی ، دفاعی ، هوا فضا یا پزشکی ممکن است به ماشین آلات پیشرفته CNC نیاز داشته باشند ، جایی که اسپیندل های مختلفی قابل انتخاب هستند ، توانایی مانور ، برش ،  شکل دادن به قطعات کنترل شده از طریق چند محور را دارند. نمونه هایی از این ماشین ها شامل مراکز ماشینکاری ۳ تا ۵ محوره و مراکز چرخش ۲ تا ۸ محوره است. آنها اجازه می دهد یک ، دو یا حتی چند اسپیندل (تولید انبوه) و قطعه را با بالاترین کیفیت  تولید کنند.

از مشاغل استاندارد تا بسیار پیچیده یا برای تولید ، شما می توانید تراش های CNC افقی یا عمودی با ۲ تا ۵ محور یا ماشین های فرز با ۳ تا ۵ محور را در نظر بگیرید.

ماشین افزار آذربایجان بیش از ۲۰۰ نمونه ماشین الات سی ان سی  و سیستم مشاوره قبل از خرید که می توانید بهترین دستگاه متناسب با کار خود را انتخاب کنید:

نوع   Linear – Guide Way ، که مناسب برای طیف وسیعی ازقطعات  و نیازهای تولیدی شما می باشد را  در ۲ تا ۵ محوره موجود است.

در صورت وجود قطعات پیچیده و نیاز به تکمیل قطعه فقط یک تنظیم می تواند به راحتی ماشینکاری را انجام که در قطعات پیچیده دستگاه چد محوره  انتخاب درستی است.

۳- موادی که باید ماشینکاری شوند

ابزارهای CNC عملاً قادر به کار بر روی اکثر مواد از جمله آلومینیوم ، مس ، فولاد قالب یا فولاد سخت شده ، تیتانیوم و اینکونل هستند. نوع ماده ای که باید تراش داده شود در طراحی دستگاه و اسپیندل انتخاب شده و همچنین در سطوح عملکرد ، دوام ، تحمل بار و دقت تأثیرگذار است. خصوصیات فیزیکی و شرایط مطلوب برش مواد نیز بر عوامل ابزار ماشین آلات مانند سرعت حرکت میز، موتور اسپیندل و حداکثر گشتاور موتور اسپیندل تأثیر می گذارد.

۴-چهار عامل اصلی وجود دارد که باید در اینجا در نظر بگیرید: سرعت ، سختی ، ظرفیت حمل بار و عمر ابزار.

دستگاه های CNC که با روش های راهنمای Linear   ساخته شده اند سریعتر اما مناسب تر برای کاربردهای سبک تر هستندو توصیه می شود در فلزات کثیف که امکان ورود براده به داخل واگن می باشد استفاده نگردد .از طرف دیگر ، ماشین آلات نوع BOX سختی بیشتری برخوردار هستند ، دارای لرزش کمتری هستند و قادر به ایجاد برش های سنگین در قطعات بزرگ هستند. با این حال ، اینها معمولاً کندتر از هستند و سرعت پایین تری دارند.

قبل از خرید مشاوره فرمایید تا بهترین دستگاه متناسب نیاز شما پیشنهاد و بالاترین کارایی را داشته باشد.

مواد برش شده چه خواهد بود؟

چقدر میرایی ارتعاشات لازم است؟

نرخ خوراک برش مورد نظر چقدر است؟

عمر مورد انتظار و مورد نیاز چیست؟

۵- نوع سیستم کنترل CNC

هنگام انتخاب ابزارهای مناسب ماشین ، باید انتخاب خود را با انتخاب کاربردی ترین کنترل های CNC نیز مطابقت دهید. این نه تنها به سطح اتوماسیون بستگی دارد بلکه شامل تعدادی از محورهای کنترل شده و همچنین مداخلات دستی مورد نیاز در طی فرایند تولید است.

*. عوامل مهم زیر را در نظر بگیرید:

قابلیت اطمینان کنترل های CNC

اثربخشی کنترل ها

پایداری نرم افزار

کاربرپسندی – آیا می توانید اپراتورهایی برای این کنترل ها پیدا کنید؟

۶- هزینه هر قسمت

برای تعیین این موضوع ، باید هزینه های ثابت و متغیر خود را در نظر بگیرید:

هزینه های ثابت: سرمایه اولیه سرمایه گذاری ، استهلاک دستگاه ، سود وام (در صورت وجود)

هزینه های متغیر: هزینه مواد ، هزینه های نیروی انسانی ، هزینه ابزار ، هزینه های نگهداری و سرویس ، هزینه های قطعات یدکی –

*.توجه داشته باشید که انتخاب دستگاه ارزان تر لزوماً تضمین نمی کند که در طولانی مدت از کارایی تولید بهتر یا سودآوری کارخانه بهره مند خواهید شد .

۷- فضای موجود در کارخانه

در آخر ، اما مطمئناً از اهمیت کمتری برخوردار خواهید بود ، باید در نظر بگیرید که چقدر در کارخانه و کارگاه خود جا دارید تا ماشین جدید را در آن جای دهید.

به طور طبیعی ، این از یک صنعت به صنعت دیگر متفاوت است و ممکن است عوامل زیر را شامل شود:

حداکثر استفاده از فضای کف موجود

حرکت کارگران از ماشین به ماشین را به حداقل برسانید

جریان مواد و فضای حرکت مواد از نقطه ای به نقطه دیگر

افزایش بهره وری

دفع تراشه

شرایط ایمنی برای کارگران

فضایی برای گسترش آینده

سخن آخر

با توجه به دستگاه های ارزان موجود بازار و تنوع ماشین آلات ،خدمات پس از فروش و گارانتی در دستگاه های سی ان سی نکته بسیار مهم در این شرایط می باشد و امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم کمکی به انتخاب شما داشته باشیم.

                                                                                                          واحد تحقیق و توسعه

                                                                                     شرکت فنی مهندسی ماشین افزار آذربایجان

توسط | 2020-09-30T11:28:07+03:30 سپتامبر 21st, 2020|Uncategorized @fa, مقالات|0 نظر

ارسال نظر

تعمیرفانوک